• Obniżka
Rysowane wierszyki

Rysowane wierszyki

ISBN: 978-83-8095-410-6
26,67 zł
23,67 zł Oszczędzasz: 3,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 25,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Prezentowane wiersze powstały w trakcie zabaw plastycznych z moją trzyletnią córeczką oraz podczas pracy z dziećmi przedszkolnymi. Dostarczyły dzieciom mnóstwo radości przy próbie tworzenia rysunków oraz pozwoliły im uwierzyć w swoje możliwości.

Ilość

Prezentowane wiersze powstały w trakcie zabaw plastycznych z moją trzyletnią córeczką oraz podczas pracy z dziećmi przedszkolnymi. Dostarczyły dzieciom mnóstwo radości przy próbie tworzenia rysunków oraz pozwoliły im uwierzyć w swoje możliwości. Mam nadzieję, że również dla innych dzieci w wieku przedszkolnym będą świetną okazją do wspólnej zabawy z rodzicem bądź nauczycielem.

Rysowane wierszyki składają się z rysunków i rymowanek opisujących powstający obrazek. To forma ćwiczeń, które wzmacniają motywację do czynności grafomotorycznych i pobudzają procesy poznawcze, takie jak spostrzeganie, myślenie, uwaga. Z tą książeczką każde dziecko polubi rysowanie oraz odkryje swoje zdolności.

487 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Mruk Magdalena

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Mruk Magdalena

ISBN druk

978-83-8095-410-6

ISBN e-book

Objętość

100 stron

Wydanie

I, 2018

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

SAMOLOT   

BAŁWANEK   

MIKOŁAJ  

ŚWINKA    

KROWA    

BIEDRONKA      

PSZCZÓŁKA    

MIŚ    

BOCIAN  

KORONA    

SERCE  

SŁOŃCE    

RAKIETA  

MUCHOMOR  

PARASOL    

WINOGRONA   

ZAJĄCZEK    

OWCA   

WĄŻ    

KOTEK    

MOTYL    

SŁOŃ    

KWIATEK    

MYSZKA   

OTO JA    

KACZUSZKI    

BUDA    

GUZIK    

SAMOCHÓD  

ŻAGLÓWKA      

ŚLIMAK   

POCIĄG    

DOMEK   

HELIKOPTER    

LALA   

SCHODY      

CUKIEREK    

BALON    

KAPELUSZ    

KREDKA    

OŚMIORNICA     

LEW    

PINGWIN    

ŻABKA    

SOWA    

ŻÓŁW 

Większość maluchów uwielbia rysować. Niektóre rzeczy bardzo łatwo oddać na papierze – na przykład słońce (kółko i odchodzące od niego kreski). Inne, na przykład zwierzątka, wydają się bardziej skomplikowane. Jak – na przykład – namalować krowę, ośmiornicę czy lwa? Jednak dzięki tej uroczej książeczce dziecko dowiaduje się, że można to uczynić etapami. Wtedy nawet skomplikowany rysunek powstaje w bardzo prosty sposób. Wystarczą figury geometryczne, kropki, kreski, falbanki. I maluch nagle z radością odkrywa, że jest mistrzem rysunku. 

Każda rysunkowa propozycja składa się z dwóch części. Jedna to etapy powstawania obrazka, a druga – zabawny wierszyk, który je wyjaśnia. Niektóre malunki i wierszyki są króciutkie i prościutkie, jak ten opowiadający o wspomnianym słońcu: 

Kółko, przy nim kresek wiele

i już słonko mocno grzeje 

Inne są bardziej skomplikowane, jednak w książce znajdziemy szczegółowe wyjaśnienia dotyczące tego, jak poszczególne rysunki wykonać krok po kroku. 

Przyznam szczerze, że jestem zachwycona. Pomysł prosty, a bardzo skutecznie przekonuje, że każde dziecko może przy niewielkim wysiłku pięknie malować. Dorosłym też taka lektura może się przydać. Sięgając po książeczkę, mogą na przykład wykonać piękne malunki na ścianie dziecięcego pokoju. Maluchy będą w siódmym niebie. 

dr Kalina Beluch

źródło: https://www.granice.pl/recenzja/rysowane-wierszyki/26121

Zaprezentowane przez Panią Magdalenę Mruk rymowane wiersze w książeczce pt. Rymowane wierszyki uświadamia, że wspólna zabawa rodzica z dzieckiem zbliża do zabaw. Zabawy typu rysowane wiersze mają zadanie zmotywować do poznawania, myślenia jak narysować dany przedmiot za pomocą uruchomienia wyobraźni i usłyszanego tekstu rymowanego wierszyka. Pani Magdalena Mruk w kreatywny sposób stworzyła 46 rymowanych wierszyków, dzięki, którym rodzic może odkryć czy jego dziecko posiada talent do rysowania. Tego rodzaju rysowane wierszyki kreują w dzieciach wyobraźnię i spowodują wiele uśmiechu na ich twarzach.

Wykonane wszystkie przez autorkę rysunki są starannie, a teksty rymowanek przedstawione w przejrzysty sposób. Przykład rysunków, które mi się spodobały najbardziej to: Mikołaj, serce, zajączek, oto ja, korona. Miękka oprawa, Wydanie I, s. 100, Kraków, 2018, Oficyna Wydawnicza Impuls. 

Polecam przeczytać tę książeczkę każdemu Małemu Czytelnikowi.

recenzja: Anna Sz.

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło