Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!
Premiera wydawnicza!
Dom zapomnianych książek to opowiadanie o nieoczywistym losie książek i ich bohaterów. Zachęca do lektury i uczy szacunku do książek – szczególnie tych z dawnych lat. Budzi refleksję nad znaczeniem książkowych opowieści dla czytelników w każdym wieku.
Zapraszamy do wersji elektronicznej e-book w formacie PDF - BEZPŁATNY!
Do wyboru w dwóch wersjach językowych: polskim oraz esperanto:
Dom zapomnianych książek to opowiadanie o nieoczywistym losie książek i ich bohaterów. Zachęca do lektury i uczy szacunku do książek – szczególnie tych z dawnych lat. Budzi refleksję nad znaczeniem książkowych opowieści dla czytelników w każdym wieku.
fragment...
Pewnego razu, podczas wakacyjnej wędrówki, trafiłem do spokojnego miasteczka położonego w malowniczej dolinie. Pora była dość późna, nadchodził zmierzch, a ja nie pomyślałem wcześniej o zapewnieniu sobie noclegu, jak zwykle zdając się na łut szczęścia i przygodę. Ostatecznie postanowiłem spędzić noc pod gołym niebem na parkowej ławce, ciesząc się latem, wsłuchując w mrok i wpatrując w gwiazdy.
Moszcząc się na poduszce zaimprowizowanej z zawartości plecaka, zauważyłem przy pobliskiej ulicy dom, z którego otwartych okien sączyło się ciepłe światło. Zainteresowany postanowiłem podejść bliżej. Była to kamieniczka w starym stylu, o poddaszu zwieńczonym gustownymi wieżyczkami, z wiatrowskazami w formie strzałek. Na fasadzie zawieszono kilka różnokolorowych tabliczek ze starannie wykonanymi napisami „KSIĘGARNIA”, „ANTYKWARIAT”, „CZYTELNIA”, „BIBLIOTEKA”, „DOM KSIĄŻKI”, „SKŁAD PAPIERU”, „WYDAWNICTWO”, „REDAKCJA”. Zupełnie jakby ktoś nie mógł się zdecydować, co mieści się we wnętrzu lub za wszelką cenę chciał zachęcić do wejścia bibliofilów takich jak ja.
wykładowca na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Interesują go zagadnienia związane z edukacją międzykulturową, edukacją w środowiskach defaworyzowanych, tanatopedagogiką, a także śmiech jako czynnik edukacji i poprawiania jakości życia. Koordynator „Międzyszkolnika” Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN, opiekun Akademickiego Centrum Wolontariatu UKW, esperantysta i wolontariusz ruchu doktorów klaunów.
Wybrane publikacje:
„Doktor klaun! Od terapii śmiechem po edukację międzykulturową”; „Edukacja europejska - od wielokulturowości ku międzykulturowości”; „Edukacja międzykulturowa - konteksty”; „Edukacja międzykulturowa - przewodnik. Pojęcia, literatura, adresy”; „Morycek w szkole. Żydowskie dowcipy o edukacji, w dialogu międzykulturowym”; „Spotkania z Innymi. Czytanki do edukacji międzykulturowej”; „Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową”.
Zapraszamy do pobrania dyplomów i wyróżnień >>>tutaj>>>
Lucyna Fic (ilustracje)
Malarka-amatorka zamieszkała w Barcinie. Miłośniczka międzynarodowej korespondencji, sztuki w każdej postaci, dobrej lektury i jeszcze lepszej przyjaźni. Autorka m.in. cyklu obrazów „Cztery pory roku”, portretów i kompozycji plastycznych z modeliny. Maluje olejem, akrylem, pastelą suchą i rysuje ołówkiem artystycznym. Jej ulubioną techniką malarską jest akwarela.
Prowadzi również internetowy blog: http://witaj-w-atelier.blogspot.com
Oficyna Wydawnicza "Impuls"
Autor
Ilustracje
Przemysław Paweł Grzybowski
Lucyna Fic
ISBN e-book - wersja polska
ISBN e-book - wersja esperanto
978-83-8294-373-3
978-83-8294-372-6
Objętość
21 stron
Wydanie
I, 2024
Format
e-book: PDF
Wersja językowa
polska i esperanto
Dedykacja
Książeczkę tę dedykuję wszystkim miłośnikom książek. Tym, którzy nauczyli mnie miłości do czytania i pisania: moim rodzicom, nauczycielom, bibliotekarzom, księgarzom...Tym, którzy nieustannie inspirują i namawiają do nowych literackich wyzwań: wydawcom, czytelnikom, studentom, słuchaczom wykładów... Łączy nas wyjątkowa, unikalna miłość do słowa pisanego, nieustająca pogoń za coraz to nowymi lekturami i chęć odkrywania kolejnych literackich światów zamieszkałych przez nieskończoną liczbę rozmaitych bohaterów, z których każdy ma dla nas swoją opowieść.
Łączy nas również chęć dzielenia się wrażeniami po spotkaniu z książką, polecania bliskim i dalekim właśnie przeczytanych słów, rozpamiętywania idei zaczerpniętych z treści oraz poszukiwania nowych dzieł autorów, którzy nas zachwycili.
To stąd bierze się skłonność do gromadzenia kolejnych książek, mimo zapchanych do granic możliwości biblioteczek i innych miejsc w domach, w których jeszcze da się upchnąćkolejne egzemplarze. Stąd sentyment, którym darzy się dawno przeczytane książki, ich chomikowanie za wszelką cenę i niekłamana radość, gdy trafi się przypadkowo na te, które jeszcze po latach wiążą się ze wspomnieniami wspaniałych emocji, których kiedyś dostarczyły.