• Obniżka
Przegryź dyktando jak smaczne mango

Przegryź dyktando jak smaczne mango. Teksty ortograficzne dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej

Podtytuł: dla klas IV-VI
ISBN: 978-83-8095-736-7
19,05 zł
9,05 zł Oszczędzasz: 10,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 10,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

W książce znajdziecie 20 propozycji na Wasze ciekawe dyktando... Pani Marta wyszczególniła w swoich tekstach ortograficznych pozytywny świat bohaterów -zwierzątek, postrzeganie ludzkiego zachowania przy założeniu negatywnym narzuconym przez ocenę innych osób.

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Dyktando nie musi być wcale przykrym obowiązkiem. Dyktando może być przyjaźni z ortografią początkiem. Dyktando nie musi być nudne ani dla ocen paskudne. Jeśli dobrze się postarasz, wnet wyniki przyjdą zaraz, bo gdy historyjka ortograficzna dla młodego czytelnika jest sympatyczna, ochota do nauki przychodzi z prędkością motoru marki Suzuki. Przegryź dyktando jak smaczne mango! Zatańcz z ortografią porywające tango! Błędy niech będą przeszłością, a pisanie stanie się wreszcie przyjemną i zabawną czynnością!


Przegryź dyktando jak smaczne mango
to zbiór zabawnych tekstów ortograficznych uwzględniających najważniejsze zasady polskiej pisowni na poziomie klas IV–VI szkoły podstawowej. Tematyka dyktand charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Autorka poprzez atrakcyjną formę językową zachęca młodego czytelnika do treningu ortograficznego, ale z humorem, a nie z dydaktycznym pazurem. Każda opowieść ma duszę, a zarazem ciepło i lekkość śmiechu dziecka. Nawet jesień nie jest nudna, ale pulsuje wesołym rytmem, „gdy na łące pojawia się jeż Hirek i urządza dyskotekę, na której didżejami są zające. […]

Długouche futrzaki w mig nastawiają kolorowe płyty z kapeluszy żołędzi i nieoczekiwanie impreza na całego się kręci”. Zimą kózka Józka znajduje we wróblu Grubasie największego przyjaciela. Wiosną można dotknąć „skrzydeł motyli: rusałki pawika […] czy bielinka, który lubi chrupać po cichu przed ogrodnikiem kapustę”, latem zaś „szklanka zwykłej herbaty zamieni się w mrożony napój, pachnący dżunglą”. Porywająca za pomocą magicznego pyłu jest „ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka”.

Marta Bącała-Ślęzak odkrywa przed małym czytelnikiem piękno nie tylko pór roku, ale także miasta Łodzi, z którego pochodzi. Ukazuje również zwyczaje i tradycje regionu łódzkiego, łączące pokolenia jak korzenie olbrzymiego dębu o nazwie Fabrykant czy pozornie różne dopływy tej samej rzeki, w której znajdują wspólny nurt.

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej „Impuls” jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom.


W książce znajdziecie 20 propozycji na Wasze ciekawe dyktando...
pt. Baśniowy świat tworzę ja i ty, Ciekawska pszczoła, która nie lubiła czytania, Cieplutka chwilo, trwaj!, Dyskoteka jesienią?, Dziecięcy świat i marzenie dorosłych, Ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka , Góral Hubert poddany bohaterskiej próbie, Jeden bieg dwóch rzek , Korzenie drzewa, które dojrzewa, Kropla wspomnień o dawnej Łodzi w kubku herbaty, O kucyku Leopoldziku i Teosiu – sympatycznym śledziku, Opowieść wiewiórki, która ma zęby długie jak ogórki, Przyjaciół mróz nie trzyma , Puchaty nieudacznik, Rap liścia jesienią , Świat jak ogród, Wiosenne marzenia zimą, Wiosenny brzask, Zapach lata  czy Zimowa mgła ...

dla klas IV-VI
494 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-736-7

Marta Bącała-Ślęzak

ukończyła Uniwersytet Łódzki na Wydziale Polonistyki. Obecnie jest nauczycielem języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 120 im. Konstytucji 3 Maja w Łodzi. Trzykrotnie zdobyła I miejsce w kolejnych edycjach Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Łódzkie Kolorami Malowane”, zorganizowanego dla nauczycieli przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Była również wielokrotnie nagradzana za scenariusze lekcji wykorzystujące techniki teatralne w konkursie „Dni teatralnej aktywizacji szkół”, organizowanym w ramach ogólnopolskiego projektu „Dotknij Teatru”. Oprócz teatru lubi także odkrywać piękne zakątki rodzinnego miasta Łodzi oraz fotografować kolorowe skarby parków i lasów. Kocha wędrówki górskie, jazz i poezję.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Marta Bącała-Ślęzak

ISBN druk

978-83-8095-335-2

ISBN e-book

978-83-8095-736-7

Objętość

38 stron

Wydanie

I, 2017

Format

A5. E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona

Baśniowy świat tworzę ja i ty    

Ciekawska pszczoła, która nie lubiła czytania 

Cieplutka chwilo, trwaj!    

Dyskoteka jesienią?      

Dziecięcy świat i marzenie dorosłych  

Ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka 

Góral Hubert poddany bohaterskiej próbie 

Jeden bieg dwóch rzek 

Korzenie drzewa, które dojrzewa 

Kropla wspomnień o dawnej Łodzi w kubku herbaty    

O kucyku Leopoldziku i Teosiu – sympatycznym śledziku 

Opowieść wiewiórki, która ma zęby długie jak ogórki

Przyjaciół mróz nie trzyma 

Puchaty nieudacznik

Rap liścia jesienią 

Świat jak ogród  

Wiosenne marzenia zimą 

Wiosenny brzask 

Zapach lata 

Zimowa mgła 

 

Fragment

Pani Marta Bącała – Ślęzak autorka książki pt. „Przegryź dyktando jak smaczne mango”, w której przedstawiła 20 tekstów ortograficznych przeznaczonych dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

Uważam, że ta książka jest bardzo dobrze przedstawiona pod każdym względem merytorycznym jak i praktycznym.

Pani Marta wyszczególniła w swoich tekstach ortograficznych pozytywny świat bohaterów -zwierzątek, postrzeganie ludzkiego zachowania przy założeniu negatywnym narzuconym przez ocenę innych osób.

Przykład. Opowieść o pszczole, która nie chciała czytać, a potem przekonuje się ,że warto jest czytać, czy czyn bohaterski, który został poddany próbie Górala Huberta podczas uratowania starszego Pana.

Zastosowała w jednym z tekstów ortograficznych rytm hip- hopu, który uczniów ożywi pozytywnie do edukacji dyktand. Precyzyjnie została dobrana tematyka tekstów ortograficznych oraz zastosowanie lekkiego poczucia humoru w tekście.

Forma przekazu dyktand została opracowana atrakcyjnie i z lekkim smakiem tak, aby każdy uczeń polubił pisanie tekstów orograficznych. Elementem dodatkowym ułatwiającym przeczytanie książki jest odpowiednio dostosowana czcionka.

Podoba mi się okładka książki autorstwa Pani Ewy Beniak- Haremskiej. Nawiązuje ona znacząco do tytułu książki. Na czarnym tle mamy narysowanego zielonego smoka, a w jego ustach uwidoczniony jest czerwonym kolorem napis dyktando, stanowiący główny problem w społeczeństwie szkolnym na poziomie szkoły podstawowej.

Miękka oprawa, s. 38, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Wydanie 1, Kraków 2017.

Polecam przeczytać książkę "Przegryź dyktando jak smaczne mango" autorstwa Pani Marty Bącały – Ślęzak każdemu uczniowi, nauczycielowi, rodzicowi.

Tekst recenzji opracowała:  Anna SzewczykPrzegryź dyktando jak smaczne mango
to propozycja testów ortograficznych dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej spod pióra Marty Bącały-Ślęzak. Autorka zebrała w tomie dwadzieścia tekstów o różnym poziomie trudności, sprawdzających znajomość poprawnej pisowni wyrazów obejmującą małą i wielką literę, zapis „ch”, „h”, „ó”, „u”, „rz”, „ż”, „ą”, „ę”, „om”, „em”, a także zwrotów grzecznościowych oraz wprowadzania dialogu.

Teksty mają różną długość, stąd istnieje możliwość ich doboru w zależności od poziomu klasy, w której decydujemy się przeprowadzić test ortograficzny.

Poza użyciem książki na lekcjach języka polskiego czy też zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, sprawdzi się ona także jako materiał do pracy pedagogów, a także rodziców, pragnących nauczyć swoje dzieci poprawnej pisowni w sposób przystępny i ciekawy. Zebrane w publikacji teksty budzą zainteresowanie, nierzadko są rymowane, poetyckie, zabawne, a przy tym - kształcące. Poza poprawną pisownią wskazują prawidłowe postawy, uczą czerpania radości z życia i otwartości na przyrodę. Różnorodność tematyczna pozwoli korzystającym z niej osobom na znalezienie odpowiedniej propozycji dla grupy dzieci, którą się zajmują.

Jako że w skomputeryzowanym świecie, w którym niechęć do czytania i pracy własnej wśród dzieci stanowi zjawisko powszechne, niezwykle istotne jest, by od najmłodszych lat oswajać pociechy z ortografią i poprawnością językową. W warunkach domowych, jak i szkolnych wielką pomocą mogą być gotowe materiały, sprawdzające znajomość zasad pisowni, opierające się na ciekawym pomyśle, zdolne przykuć uwagę dzieci.

Przegryź dyktando jak smaczne mango posiada wszystkie wymienione cechy i bardzo dobrze sprawdzi się tak w ramach ćwiczeń, jak również jako forma testu sprawdzającego. Polecam do szerokiego zastosowania.

Tekst recenzji opracowała: Anna Szczurek
źródło: https://www.granice.pl/recenzja/przegryz-dyktando-jak-smaczne-mango--teksty-ortograficzne-dla-uczniow-klas-iv-vi-szkoly-podstawowej/20692

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło