Podejrzanie pozytywny przymiotnik

Podejrzanie pozytywny przymiotnik

ISBN: 978-83-8095-565-3
17,14 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 18,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Polecamy kolejny tom przygód zwariowanych części mowy - tym razem o optymistycznym i pozytywnym przymiotniku.

Ilość

Polecamy kolejny tom przygód zwariowanych części mowy - tym razem o optymistycznym i pozytywnym przymiotniku.

Kiedy na dworze pada deszcz, nie można wyjść na podwórko, a na biurku leżą zeszyty, które trzeba zapełnić pracą domową – potrzebujesz kogoś, kto doda Ci otuchy. Tym kimś jest... pan Przymiotnik! Niebywale pozytywna i optymistyczna część mowy, która sprawi, że zaczniesz patrzeć na świat przez różowe okulary! W dodatku dzięki panu Przymiotnikowi dowiesz się, dlaczego trzeba znać części mowy i jak ich używać, żeby tekst, który piszesz, stał się ciekawy.

Zapraszamy do wyjątkowej lektury!

a już teraz zapowiadamy nowy Tom...

Tak, życie jest piękne! Myślę, że pan Przymiotnik przekonał i Ciebie, i klasę czwartą. Niestety już za chwilę zawita do klasy... pan Czasownik, który podda wszystkie zmęczone dzieci i panią Krysię nieustannemu DZIAŁANIU. Możemy Ci jeszcze zdradzić, że pani Krysia w ogóle nie będzie zajmować się uczeniem i językiem polskim, za to rozprawiać będzie o... szkodliwości cukru! Dlaczego cukier, a nie ćwiczenia z gramatyki? Dowiesz się w tomie trzecim Lekcji gramatyki dla dzieci o mocnych nerwach.


W ramach serii Beaty Verheyden ukazały się trzy następujące tytuły:
Podejrzanie pozytywny przymiotnik
, Przysłówek? oraz Przesłodki czasownik

Przysłówek?

295 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Beata Verheyden (Górniak)

Beata Verheyden (Górniak) absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów językowych na Sorbonie i w INALCO w Paryżu. Przez 17 lat uczyła języka polskiego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Paryżu, obecnie jest nauczycielką w Szkole Polskiej przy Stowarzyszeniu Francusko-Polskim w Chelles. Nie lubi stresu i nudy w szkole, ceni zasadę z epoki Ignacego Krasickiego: „bawiąc – uczyć”. Zachęca dzieci do czytania, wykorzystując różne metody – pisze z nimi książki, redaguje gazety szkolne lub kręci krótkie filmy o utworach literackich. Filmy były nagradzane w konkursach organizowanych w Polsce przez Muzeum Kinematografii w Łodzi, Szkołę Filmową w Łodzi oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Verheyden Beata

ISBN

978-83-8095-565-3

Objętość

38 stron

Wydanie

I, 2018

Format

A5 (145/210)

Oprawa

miękka, klejona, fola matowa

Fragment

Fragment

Należę do tego - dość wąskiego - grona osób, które od dziecka lubiły gramatykę i w związku z tym ochoczo się jej uczyły. Pewnie, że czas odcisnął swoje piętno na trudniejszych rzeczach, które wymagałyby odświeżenia, ale faktem jest, że problemów z gramatyką języka polskiego nie miałam na żadnym etapie edukacji, włącznie ze studiami. Znam jednak wiele osób, które nie miały szczęścia w postaci "smykałki" do polskiego, a nauka gramatyki spędzała im sen z powiek. Pamiętam z praktyk, które odbywałam w różnych szkołach, że uczniowie niekoniecznie uwielbiają ten dział, stąd ze sporą dozą ciekawości sięgałam po "Podejrzanie pozytywny przymiotnik". Interesowało mnie, w jaki sposób autorka ugryzła temat, by zaciekawić nim młodych ludzi.

I trzeba przyznać, że pomysł jest nietypowy, a co za tym idzie - zwracający uwagę. Do klasy pełnej dzieci, podczas jednej z nudnawych lekcji, wpadł pewnego dnia nietypowy jegomość, który wszystko zachwalał. Każda osoba, przedmiot czy zjawisko było według niego piękne, wspaniałe i pozytywne. Nie wzbudziło to jednak zaufania dzieci, które zaczęły doszukiwać się w jego wypowiedziach fałszu i prześmiewczego tonu. Okazało się, że tym niespodziewanym gościem był Przymiotnik, który faktycznie silił się na bycie bardzo uprzejmym, a to dlatego, że próbował ukryć własny kompleks. Jaki? Tego już dowiecie się z książki.

Doceniam to, że autorka opowieść przeplata zadaniami do wykonania przez czytelnika, związanymi z przymiotnikiem, rzecz jasna. Fajne ćwiczenie na utrwalenie wiedzy, ale także ciekawy przerywnik w lekturze. Lubię takie zabiegi, więc mocny plus za to.

Książeczka jest niewielkich gabarytów, liczy niespełna czterdzieści stron i choć znajdują się w niej ilustracje, to są one jedynie dodatkiem do tekstu, który zdecydowanie w publikacji dominuje, wysuwając się na pierwszy plan. I choć osobiście uwielbiam estetyczne, dopracowane w szczegółach obrazy w książkach skierowanych do młodszego czytelnika, to tym razem jestem skłonna wybaczyć zepchnięcie warstwy graficznej na drugi plan, bo ta publikacja ma charakter mocno edukacyjny i na tym zdaje się skupiać.

Natomiast tym, co zupełnie mnie nie przekonuje, jest pomysł na okładkę. Chaotyczna mieszanka kolorów sprawia, że jest jakoś tak pstrokato, a czarny napis drukowanymi literami średnio eksponuje tytuł. Osobiście, gdybym gdzieś na sklepowych półkach zobaczyła tę publikację, pewnie nawet nie zarejestrowałabym, że to książka, a nie zeszyt z kolorową okładką. Podobnie rzecz się ma ze środkiem, po prostu można by to bardziej dopracować.

Trochę szkoda, że nie zadbano należycie o takie detale - albo być może to kwestia gustu i tylko ja odnoszę takie wrażenie - bo chociaż treść rekompensuje niedostatki wizualne, to jednak publikacja ma o wiele większe szanse na to, by trafić do szerszego grona odbiorców, gdy przyciąga wzrok. Tutaj niestety tego nie ma, przynajmniej jak dla mnie.

Z tekstu wnioskuję, że to tylko jedna część całej serii i przyznam, że ciekawa jestem pozostałych książeczek. Sądzę, że ta publikacja powinna trafić do domów, w których dzieciaki mają problem z nauką gramatyki. Może stanowić ona czynnik motywujący, bo jest i ciekawie, i zabawnie. Polecam także dla początkujących nauczycieli, być może znajdziecie tu inspirację, by wykorzystać coś na własnych lekcjach? Bo lekcje gramatyki, jak wszystkie inne, nie muszą być nudne, to kwestia pomysłu.

Aneta
źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/27109-podejrzanie-pozytywny-przymiotnik.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło