Zabawa z literkami

Zabawa z literkami. I inne scenariusze przedstawień dla dzieci

Podtytuł: Scenariusze
ISBN: 978-83-7587-299-6
17,14 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 18,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Zabawa z literkami zawiera trzy scenariusze do wykorzystania w młodszych klasach szkoły podstawowej. Te przedstawienia angażują dużo dzieci, nawet te, które boją się publicznych występów. Każda scena poprzedzona jest zapowiedzią z ułożonych przez dzieci literek...

Ilość

Zabawa z literkami zawiera trzy scenariusze do wykorzystania w młodszych klasach szkoły podstawowej. Te przedstawienia angażują dużo dzieci, nawet te, które boją się publicznych występów. Każda scena poprzedzona jest zapowiedzią z ułożonych przez dzieci literek. Ten zabieg kształci umiejętność wspólnego działania, spostrzegawczości, powoduje zacieśnienie więzów koleżeńskich i rodzi poczucie odpowiedzialności.

Zabawa z literkami pokazuje dzieciom praktyczne korzyści wynikające ze znajomości alfabetu i z umiejętności układania literek w wyrazy, hasła, całe zdania.

Srebrny Obuszek to przedstawienie oparte na opowieści Gustawa Morcinka o zbójniku Ondraszku, którego sławę niesłusznie przyćmiła sława Janosika. Na przykładzie Ondraszka dzieci można uwrażliwić na konieczność niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Można także „odświeżyć” znajomość regionalnych podań i tradycji.

I wreszcie Królowa Śniegu w nieco przekornej, uwspółcześnionej wersji, z zachowaniem andersenowskiego przesłania, mówiącego o ważnej roli przyjaźni.

Scenariusze
98 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Kurnicka Anna

Autorka uzyskała dyplom magistra filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Od 1967 roku mieszka w Gliwicach. Pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, a także w liceum ogólnokształcącym. Całe życie zawodowe zajmowała się organizowaniem szkolnych zespołów teatralnych. Sama pisała scenariusze przedstawień i przygotowywała spektakle z dziećmi. Efektem wspólnej pracy były liczne nagrody i wyróżnienia w szkolnych, miejskich i rejonowych konkursach teatralnych.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Kurnicka Anna

ISBN druk

978-83-7587-299-6

ISBN e-book

 

Objętość

44 stron

Wydanie

I, 2009

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Od autorki

Zabawa z literkami

Srebrny obuszek

Królowa Śniegu


Scena I

Scena II

Scena III

Scena IV

Scena V

Scena VI

fragment

„To jest zabawa literkami, kto nie chce tańczyć niech patrzy. Niech wszystkie znaki rozsypane w równy ustawią się szereg. To jest od­krycie niesłychane, że życie składa się z literek" - śpiewają razem uczniowie. Nauka przez zabawę, zabawa przez naukę... Dzieci bawią się z literkami i w literki. W książeczce znalazły się trzy sce­nariusze zajęć dla najmłodszych uczniów podstawówki. Do zaba­wy w naukę potrzebna jest gromadka dzieci, śmiałych i nieśmia­łych, gwiazdorów i szarych myszek. Klasowy prymus może stać się na chwilę diabłem Rokitą albo zbójnikiem Ondraszkiem, nieśmiała trusia Matą Rozbójniczką, a klasowy rozrabiaka zagrać poczciwego Kubusia Puchatka albo Kłapouchego... W roli literek także wystę­pują uczniowie - każdą scenę zapowiadają dzieci z wypisanymi na tekturkach literkami.

Podczas zabawy w teatr dzieci uczą się wspólnego działania, spostrzegawczości, koleżeństwa, poznają poczucie odpowiedzial­ności. Przekonują się, dlaczego dobrze znać alfabet i jak fajnie jest układać literki w wyrazy, hasła i zdania. Świetny sposób na na­ukę!

Joanna Habiera
Magazyn Literacki "Książki", nr 3/2010

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło