• Obniżka
Psychopatologia okresu dorastania

Psychopatologia okresu dorastania

Podtytuł: Wybrane zagadnienia
ISBN: 978-83-7308-761-3
37,90 zł
28,10 zł Oszczędzasz: 9,80 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 30,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

W książce przedstawiono biologiczne, psychologiczne i społeczne uwarunkowania najczęściej występujących zaburzeń u młodzieży w okresie dojrzewania – odżywiania się (anoreksja, bulimia), zespołu depresyjnego, zachowań agresywnych i autoagresywnych, prób samobójczych, schizofrenii katatonicznej oraz transseksualizmu. Publikacja stanowi uzupełnienie aktualnych podręczników psychiatrii wieku rozwojowego.

Publikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

W książce przedstawiono biologiczne, psychologiczne i społeczne uwarunkowania zaburzeń występujących u młodzieży - odżywiania się (anoreksja, bulimia), zespołu depresyjnego, zachowań agresywnych i autoagresywnych, prób samobójczych, schizofrenii katatonicznej oraz transseksualizmu. Publikacja stanowi uzupełnienie aktualnych podręczników psychiatrii wieku rozwojowego. Teksty przedstawione w książce są wynikiem wieloletniej współpracy pomiędzy autorami – lekarzami psychiatrami i psychologami.

Adresatami podręcznika są lekarze psychiatrzy, psychologowie i pedagodzy, a także studenci wymienionych kierunków. Praca na pewno okaże się przydatnym narzędziem w codziennej praktyce zawodowej tych osób, tym bardziej, że zawiera wiele praktycznych przykładów.

Wybrane zagadnienia
164 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa twarda

Specyficzne kody

isbn
978-83-7308-761-3

Radziwiłłowicz Wioletta

Radziwiłłowicz Wiolettadr psychologii, pracuje w Zakładzie Psychologii i Psychopatologii Rozwoju w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest autorką monografii Rozwój poznawczy dzieci w młodszym wieku szkolnym (2004) oraz współredaktorem publikacji zbiorowej Psychopatologia okresu dorastania. Wybrane zagadnienia (2006). Prowadzi badania z zakresu psychologii klinicznej młodzieży. Ich wyniki publikuje w czasopismach psychologicznych i psychiatrycznych oraz na konferencjach krajowych i zagranicznych. Współpracuje z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, w którym zrealizowała m.in. projekt badawczy dotyczący uwarunkowań depresji u dzieci i młodzieży, oraz wykłada na studiach podyplomowych z psychologii klinicznej. Jest promotorem blisko stu prac magisterskich na kierunku psychologia (Instytut Psychologii UG oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie).

Ukończyła wiele specjalistycznych szkoleń dotyczących wspomagania rozwoju, diagnozy i terapii zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Tworzy i realizuje szkolenia skierowane do nauczycieli i rodziców (w ramach współpracy z Funduszem na Rzecz Dzieci w Warszawie). Pełniła rolę koordynatora i trenera dwóch programów europejskich “Młodzież w działaniu”.

 

Sumiła Anita

Notka biograficzna w przygotowaniu.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Radziwiłłowicz Wioletta

ISBN druk

978-83-7308-761-3

ISBN e-book

978-83-8294-096-1

Objętość

268 stron

Wydanie

I, 2006

Format

B5 (160x235). E-book: pdf

Oprawatwarda, szyta

Wprowadzenie


Kreska, barwa i słowo w diagnozie zaburzeń okresu adolescencji

Analiza porównawcza procesu terapeutycznego pacjentek z rozpoznaniem jadłowstrętu psychicznego – studium dwóch przypadków

Psychospołeczne funkcjonowanie dziewcząt z rozpoznaniem bulimii psychicznej

Depresja młodzieży w kontekście funkcjonowania rodziny

Zachowania agresywne u młodzieży hospitalizowanej psychiatrycznie

Zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży hospitalizowanych psychiatrycznie

Sytuacje trudne i sposoby radzenia sobie z nimi przez młodzież podejmującą próbę samobójczą

Postać katatoniczna schizofrenii – opis dwóch przypadków

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło