Premiery wydawnicze - listopad 2020

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Premiery i nowości Dodano: favorite Trafienie: 1619

Zapraszamy do nowości wydawniczych, które pojawiły się w sprzedaży początkiem listopada.

PREMIERY WYDAWNICZE W LISTOPADZIE 2020:


1. Belfry w przyciasnych reformach. Pół wieku rozciągania.
 
Autor: Stanisław Plebański

zapowiedź

Reformy administracyjne osłabiły, zdaniem autora, więzy między oświatą i szkołami wyższymi, a przecież komplementarność wszystkich poziomów kształcenia stanowi warunek rozwoju systemu edukacji. Związek ten stara się przywrócić główna bohaterka książki, doktor Kornelia Rybic- ka, która z determinacją kreuje innowacje i eksperymenty pedagogiczne, tworzy pozytywnie nastawione do nauk pedagogiczno-psychologicznych środowisko nauczycielskie. Treści rozdziałów książki wchodzą w meandry dydaktyki fizyki, ale wnioski doktor Kornelii Rybickiej, dotyczące nauczycielskiego prestiżu, niezależności metodycznej, przekraczania przez nauczycieli wyraźnych granic dzielących przedmioty szkolne, nadają całości wymiar ogólnospołeczny.

Z recenzji dra hab. Piotra Łuszczykiewicza, prof. UAM

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę2. CYBERPRZESTRZEŃ - CZŁOWIEK - EDUKACJA. Otwarte zasoby edukacyjne w perspektywie pedagogicznej Podtytuł: TOM 5
 
Autor: Tanaś Maciej, Galanciak Sylwia

premiera

W publikacjach z zakresu pedagogiki świat wirtualny często bywa utożsamiany z aktywnością niepożądaną, niezgodną z ogólnie przyjętymi normami, z przestępczością, nienawiścią i nieprzestrzeganiem prawa. Kiedy jednak sięgniemy po historię sieci, okazuje się, że u podstaw jej powstania leżały zachowania altruistyczne. Kultura Internetu wywodzi się z akademickiej tradycji współpracy naukowej, wymiany merytorycznej i upowszechniania wyników badań z podaniem nazwiska autora każdego odkrycia. Jej istotą jest technomerytokracja, czyli wiara w dobro warunkujące postęp naukowo-techniczny. Otwarte zasoby edukacyjne to idea wpisująca się w podwaliny Internetu. Jej rola jest nie do przecenienia, dlatego tak istotne jest włączenie jej w dyskurs nauk społecznych, szczególnie pedagogiczny. Tematyka opracowania jest zatem niezwykle aktualna i ważna poznawczo.

Z recenzji dr hab. Natalii Walter, prof. UAM

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę3. Podmiotowość w pracy socjalno-wychowawczej z rodziną
 
Autor: Małgorzata Ciczkowska-Giedziun

premiera

Monografia Małgorzaty Ciczkowskiej-Giedziun jest ważnym i potrzebnym przedsięwzięciem badawczym pokazującym działania pomocowe asystentów rodziny. Autorka koncentruje się na fundamentalnych pytaniach o podmiotowość asystenta i podmiotowość rodziny w relacjach zawodowych. Nie poprzestaje jednak na formalnoprawnych wymaganiach odnoszących się do nowych modeli pracy socjalnej w społeczeństwach demokratycznych. Swoim poszukiwaniom nadaje nowatorski charakter. Rozwija i redefiniuje zagadnienie podmiotowości. Odsłania szeroką uwspólnioną przestrzeń uprawnień socjalnych rodziny oraz jej praw do wolności i wyboru. Konkluzją wielowątkowych, rozbudowanych analiz jest społeczno-pedagogiczny obraz asystentury rodziny jako specyficznej organizacji uczącej się.

Podmiotowość w pracy socjalno-wychowawczej z rodziną. Studium fenomenograficzne doświadczeń asystentów rodziny to solidna, zwarta, klarowna, a co najważniejsze – ciekawa lektura adresowana do szerokiego grona praktyków i teoretyków zajmujących się pracą socjalno-wychowawczą z rodziną i upełnomocnieniem zawodu asystenta rodziny.

Z recenzji prof. dr hab. Barbary Smolińskiej-Theiss

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę4. Rzecz o wychowaniu w wychowaniu fizycznym.
 
Autor: Węglarz Józef

premieraKsiążka jest swego rodzaju podsumowaniem myśli i wieloletniej praktyki Józefa Węglarza, z ukierunkowaniem na niezwykle ważny, choć często niedoceniany, obszar wychowania fizycznego, jakim jest wychowanie, czyli przygotowanie młodego człowieka w procesie edukacji do samodzielnego, świadomego, satysfakcjonującego i całożyciowego uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze fizycznej w trosce o ciało. Przyjęta przez Autora koncepcja nadaje jej szczególną wartość. […] Z satysfakcją rekomenduję publikację jako wartościową lekturę, która z powodzeniem może uzupełniać i wspomagać proces kształcenia studentów kierunku wychowania fizycznego. Będzie też pomocna w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli wychowania fizycznego i innych specjalności, szczególnie na etapie ich rozwoju zawodowego.

Z recenzji wydawniczej dra hab. Eligiusza Madejskiego, prof. nadzw. AWF w Krakowie

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę

Zapraszamy do księgarni internetowej Oficyny Wydawniczej 'Impuls"!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło