Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Część 1

Część 1. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Podtytuł: Część 1
ISBN: 978-83-8095-981-1
19,05 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 20,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Część I dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej e-book. Wersja papierowa chwilowo niedostępna (nakład wyczerpany).

Autorka zachęca do zastosowania zamieszczonych w tej książce w formacie A4 ćwiczeń oraz do wymyślania innych, a także do tego, by dać się ponieść własnej fantazji. Im bardziej kreatywni są rodzice, tym bardziej kreatywne będą ich dzieci, które najłatwiej uczą się przez obserwację i naśladowanie.

Ćwiczenia składające się z trzech części przeznaczone są do nauki rozwijania kreatywności dziecka w okresie przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (I-III).

Publikacja dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, obce są mu nuda i rutyna. Książka ta w dużym formacie A4 jest zaproszeniem do zabawy dla dzieci oraz rodziców. Zachęcam do zastosowania zamieszczonych w niej ćwiczeń oraz do wymyślania innych, a także do tego, by dać się ponieść własnej fantazji. Im bardziej kreatywni są rodzice, tym bardziej kreatywne będą ich dzieci, które najłatwiej uczą się przez obserwację i naśladowanie. Chwalmy i nagradzajmy dzieci za ich inicjatywę, poszerzajmy ich horyzonty myślowe, dodajmy im wiary we własne siły i możliwości. Motywujmy do próbowania i podejmowania działań przy każdej nadarzającej się okazji. Wspólnie z nauczycielami przygotujmy nasze dzieci do tego, aby były operatywne, odważne i samodzielne w dorosłym życiu.

Autorka

Polecamy również inne publikacje Autorki:
Klasa 1. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym Klasa 2. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym Klasa 3. Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Zadania dla Asów 1 Zadania dla Asów 2 Zadania dla Asów 3
Zadania dla Asów 1 Zadania dla Asów 2 Zadania dla Asów 3
Część 1
495 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-981-1
Stopień 
2022-02-16

Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnos

Rynek wydawniczy jest wręcz zalewany książeczkami i zeszytami, w których młodzi użytkownicy znaleźć mogą różnorodne zadania do rozwiązywania. Kolorowanki, labirynty, szlaczki, rysowanie po śladzie, szukanie różnic, łamigłówki, kopiowanie – wszystko to ma olbrzymie znaczenie dla optymalnego rozwoju umiejętności dziecka. Coraz więcej publikacji stawia również na kreatywność. Wśród tych ostatnich chciałam zwrócić waszą uwagę na zeszyty Jadwigi Stasicy pt. „Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. Oficyna Wydawnicza Impuls wydała trzy części, a ja opowiem o pierwszej.

Książka ma 46 stron w formacie A4, na których znajdują się zadania do wykonania. Polegają one na dokańczaniu rysunków, projektowaniu różnych przedmiotów, również gier planszowych, rysowaniu kształtów. Autorka zachęca do stosowania dowolnych kolorów i własnych pomysłów. Zadania dotyczą tego, co dziecko może z łatwością znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu. Nawiązują do wiedzy przyrodniczej, matematycznej, geometrycznej i technicznej. Sama grafika jest bardzo prosta, pozbawiona kolorów, co dodatkowo zachęca do ozdabiania stron zgodnie z własnym gustem.

W dzisiejszym świecie kreatywność jest niezmiernie istotna. Pomaga rozwiązywać problemy, jest umiejętnością szczególnie pożądaną na rynku pracy, choć nie można zapominać o jej znaczeniu w życiu codziennym. Jej rozwijanie wydaje się więc jednym z istotniejszych wyzwań stojących przed rodzicami i nauczycielami. Jako że dzieci najszybciej chłoną wiedzę poprzez naśladowanie, powinniśmy, na własnym przykładzie, zachęcać je do używania fantazji, wymyślania rozwiązań do proponowanych w książce ćwiczeń.

Książka Jadwigi Stasicy nie przyciąga wzroku kolorami, jednak w tym właśnie tkwi jej wartość, że pozwala na absolutną dowolność w kreowaniu. Do mankamentów zaliczyłabym cienki papier, przez który przebija zarówno druk, jak i rezultaty pracy dziecka wykonane kredkami, o pisakach nie wspominając. Tym niemniej książka zaraża entuzjazmem i samodzielnością. Jestem ogromnie ciekawa innych zbiorów zadań tej autorki.

Napisz recenzje

Stasica Jadwiga

Stasica JadwigaAbsolwentka Studium Nauczycielskiego z I stopniem specjalizacji zawodowej. Wychowawca i nauczyciel w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 8 w Żywcu.
Nauczyciel dyplomowany ze 23 letnim stażem pracy w tym wychowawca w klasie integracyjnej od 10 lat.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Stasica Jadwiga

ISBN druk

978-83-8095-981-1

ISBN e-book

978-83-8095-981-1

Objętość

46 stron

Wydanie

I, 2021

Format

A4 (210/295). E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Od autorki

Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. To bardzo ważna i potrzebna w życiu umiejętność. Przekonujemy się o tym na co dzień. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, obce są mu nuda i rutyna.

Rodzice mogą w swoich dzieciach rozwijać kreatywność na wiele sposobów, m.in. przez: zabawy, różne zadania do wykonania, stawianie mniejszych i większych problemów do rozwiązania, pytanie oraz udzielanie odpowiedzi, zachęcanie dzieci do pomocy w rozmaitych czynnościach czy pracach. Można również w tym celu zastosować opracowane przeze mnie zestawy ćwiczeń. Są to przede wszystkim ćwiczenia plastyczne, lubiane przez większość dzieci. Zadania zachęcają do wymyślania kształtów, form, zestawiania i używania dowolnych kolorów. Polegają na dokańczaniu rysunków według własnego pomysłu, projektowaniu przedmiotów, mebli, pojazdów, strojów itp. Dzieci mogą też wymyślać własne gry i ich zasady, tworzyć nowe wzory, układy przedmiotów i figur. Ćwiczenia te nawiązują do różnych dziedzin życia człowieka, takich jak: przyroda, matematyka, geometria, technika.

Zachęcam do zastosowania zamieszczonych w tej książce ćwiczeń oraz do wymyślania innych, a także do tego, by dać się ponieść własnej fantazji. Im bardziej kreatywni są rodzice, tym bardziej kreatywne będą ich dzieci, które najłatwiej uczą się przez obserwację i naśladowanie. Chwalmy i nagradzajmy dzieci za ich inicjatywę, poszerzajmy ich horyzonty myślowe, dodajmy im wiary we własne siły i możliwości. Motywujmy do próbowania i podejmowania działań przy każdej nadarzającej się okazji. Wspólnie z nauczycielami przygotujmy nasze dzieci do tego, aby były operatywne, odważne i samodzielne w dorosłym życiu.

Niech żyje kreatywność, bo niesie ze sobą radość i satysfakcję, budzi ciekawość świata!

fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło