• Obniżka
Dbaj o udany związek

Dbaj o udany związek

ISBN: 978-83-8095-894-4
57,14 zł
38,10 zł Zniżka 33,33%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 40,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Podtytuł: Pułapki – zagrożenia – porady – propozycje

Książka idealnie nadaje się dla kobiet i mężczyzn, ponieważ jest o kobietach i mężczyznach. Pokazuje, jak wyglądają relacje w związkach w różnych okresach ich życia.

Wersja książki
Ilość

sercePublikacja dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book.

Książka pozwala znaleźć sposób na udany związek, czyli przepis na miłość, a zarazem pokazuje liczne sytuacje, przez które przeszli kobiety i mężczyźni. Zawiera omówienie wielu różnych związków. Mam nadzieję, że czytelnicy odnajdą w tych historiach fragmenty dla nich ważne, których znajomość okaże się potrzebna. Szczególnie zależało mi na zasygnalizowaniu niektórych istotnych spraw oraz zainspirowaniu czytelnika do osobistych refleksji, które uchronią go przed przeżywaniem własnych trudności. Zdecydowanie lepiej i łatwiej uczyć się na błędach innych. Z kolei jeśli nie zaryzykujesz i nie wyjdziesz naprzeciw miłości, i nie popełnisz żadnego błędu, to możesz nie przeżyć fantastycznych chwil, dni czy nawet lat. […] W książce nie brakuje ciekawych ćwiczeń do pracy nad sobą, które wzmacniają poczucie wartości. Jest to podyktowane tym, że dobra relacja z samym sobą i akceptacja siebie warunkuje właściwą relację z partnerem/partnerką.

Od Autorki

147 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-894-4
Stopień 
2022-03-18

Super książka - porady działają

Dzięki poradom i propozycją terapeutki łatwiej poradzić sobie z problemami w związku. Życie z drugim człowiekiem nie jest proste, a dzięki poradnikowi może być świadome, przyjemne, odkrywcze nawet po wielu latach. Te porady działają. Z książki dowiedziałam się jak zbudować trwałą relacje. Polecam

Stopień 
2021-12-01

Pułapki – zagrożenia – porady – propozycje

Prawdziwa miłość zdarza się często, ale rzadko związek z niej zrodzony jest trwały. To zdanie, tak smutne w swojej wymowie, jest niestety prawdziwe. Świadczą o tym statystyki związane z rozstaniami, nie tylko dotyczące zalegalizowanych związków, ale też tych partnerskich. Naukowcy nieubłaganie wieszczą kryzys związku już po roku, a o ile ten stosunkowo łatwo jest pokonać, bowiem nasz mózg jeszcze znajduje się w stanie zalania endorfinami, ale ten następujący po siedmiu latach, niechybnie w większości kończyć się może rozstaniem. Taką decyzję podejmujemy teraz właściwie bez zastanowienia, z naszymi czasami wiąże się bowiem kultura instant, a kiedy coś nam nie pasuje, coś się popsuje, wyrzucamy to do kosza. Również związek, przekreślając wspólne chwile, rezygnując ze wspólnych planów czy nawet wspólnego wychowywania dzieci.

Czy istnieje jednak sposób, by zrobić to inaczej? Czy można zapobiec kryzysowi, a jeśli nastąpi, wyjść z niego obronną ręką? Jak zadbać o udany związek, o bliskość, intymność pomimo upływu czasu? Na to pytanie odpowiedź stara się znaleźć Małgorzata Karolczuk w swojej książce pt. „Dbaj o udany związek. Pułapki – zagrożenia – porady – propozycje”. Opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS pozycja daleka jest od typowo poradnikowej nowomowy i prostych rad, uzdrawiających nasze relację w 10 minut albo w 5 krokach. Mimo niewielkiej objętości książka niesie ze sobą istotne treści, koncentrując się na tym, co najważniejsze – na szacunku, rozmowie, dbałości o siebie. Formułą wywiadów daje nam sposobność odnalezienia w portretowanych osobach, rozmówczyniach, także siebie, wyciągnięcia z ich doświadczeń tego, co dla nas najważniejsze.

Książka składa się z czterech rozdziałów, a każdy z nich dotyka innego aspektu związku. W rozdziale pierwszym przeczytamy o samospełniającej się przepowiedni i komunikacie typu „ja”, a także o pułapkach, w które mogą wpaść szczególnie kobiety – pułapka dobroczynności, bezkonfliktowości, własnych przekonań czy lojalności.

W rozdziale drugim przeczytamy o zasadach świadomej i uczciwej kłótni, poznamy także technikę pracy z emocjami. Ponadto poznamy różne fazy, przez które przechodzi nasza miłość i przekonamy się, jak wyglądają związki mężczyzny typu Piotruś Pan. Rozdział trzeci z kolei zawiera charakterystykę różnic pomiędzy kobietą a mężczyzną – dzięki znajomości tych różnic można bowiem znacznie poprawić jakość komunikacji. Autorka przygląda się także temu, czego tak naprawdę obie płcie pragną. Rozdział czwarty zawiera natomiast przykłady pięknych listów miłosnych, które pozwalają także nam zrozumieć czym jest miłość i jak może/powinna wyglądać.

Książka „Dbaj o udany związek” nie zawiera co prawda gotowej recepty dla każdego, ale dostarcza nam składników niezbędnych do tego, by taki związek stworzyć. Pomaga przetrwać nawet wówczas, kiedy dzieje się źle, pozwala wejść w kolejne relacje ze świadomością własnych błędów, uczy jak nad związkiem pracować oraz …wyjść naprzeciw miłości.

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2021/11/magorzata-karolczuk-dbaj-o-udany.html

Stopień 
2021-11-02

Świetny przewodnik po związkowych błędach

Książka Pani Psycholog stanowi kompilację historii opowiedzianych z perspektywy kobiet i mężczyzn w różnym wieku wraz z krótkim podsumowaniem i kompilacją rad dotyczących tego, w jaki sposób zapewnić sobie udaną relację. Bardzo zaciekawiła mnie perspektywa przedstawiana przez obie płcie i widocznie różnie postawione akcenty na to, co według bohaterów ważne w związku. Momentami wzruszająca i na pewno wiele dająca do myślenia lektura. Polecam czytać i wdrażać.

Stopień 
2021-10-04

Dbaj o udany zwiazek

Polecam warta przeczytania pokazuje różne perspektywy i historie osób. 101 sposobów na miłość jest inspirujące.

Stopień 
2021-09-16

Serdecznie polecam

Prawdziwe historie prawdziwych ludzi. Poruszające dusze i serce. To książka o tym , czego tak naprawdę wszyscy pragniemy…

Stopień 
2021-08-30

Dbaj o udany związek

Pozycja bardzo przystępnie napisana. Wyraźnie pokazuje różnice między mężczyznami a kobietami w postrzeganiu związku. Daje do myślenia.
Polecam wszystkim, którzy chcą rozwiać wątpliwości lub podpowiedzi co dalej począć:)

Stopień 
2021-08-27

Dbaj o udany związek

Pozycja bardzo dostępnie napisana, daje dużo do przemyślenia. Widać widoczne różnice w postrzeganiu związku przez kobiety i mężczyzn. Trafne wnioski i rady, które można wziąć pod uwagę w swojej relacji aby ją poprawić i wzmocnić.
Zdecydowanie polecam :)

Stopień 
2021-08-08

Porady prosto z życia

Pozycja uświadamia że wiele zjawisk w naszym związku które wydawały się odosobnione takimi nie są. Książka ułatwia zrozumienie sytuacji które spotykamy na codzień żyjąc z drugą osobą. Wartości temu wszystkiemu dodaje fakt że książka i rady w niej zawarte pochodzą z prawdziwego życia osób wypowiadających się w poszczególnych rozdziałach.

Napisz recenzje

Dr Małgorzata Karolczuk

Małgorzata Karolczuk psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki, pedagog, autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Autorka profesjonalnego narzędzia wspierającego pracę z zasobami, Zasoby – twoje kompetencje.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Małgorzata Karolczuk

ISBN druk

978-83-8095-894-4

ISBN e-book

978-83-66990-32-6

Objętość

142 stron

Wydanie

I, 2021

Format

B5 (160X235). E-book: epub i mobi

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Od Autorki              

Rozdział 1

Kobiety            
Jestem szczęściarą – 30-latka           
Bogini namiętności – 40-latka           
O kobiecie, która kochała za bardzo – 50-latka       
Aniołem być, czyli pułapka dobroczynności – 60-latka          

Rozdział 2

Mężczyźni            
Tylko ta jedyna i właściwa – 30-latek           
Przykładny mąż i ojciec – 40-latek           
Miłość w odcieniu wielu barw – 50-latek          
Kochając wszystkie, nie pokochałem żadnej – 60-latek  

Rozdział 3

Sposób na udany związek           
Różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami          
Czego pragną kobiety i mężczyźni?     
Sposób na udany związek, czyli przepis na miłość        

Rozdział 4

Przykłady listów miłosnych        
List miłosny na temat obojętności partnera    
List miłosny na temat kłótni       
List miłosny w sytuacji, kiedy partner/partnerka
zapomniał(a) o czymś istotnym     
List miłosny w sytuacji spóźnienia       
List miłosny w sytuacji oddalania się od siebie  

Literatura cytowana        
Literatura uzupełniająca        
Artykuły 

Fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło