• Obniżka
Pragnę Kocham Nienawidzę

Pragnę Kocham Nienawidzę

ISBN: 978-83-8095-117-4
34,00 zł
25,00 zł Oszczędzasz: 9,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 25,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Głównym bohaterem książki jest Krzysztof. Jego osobowość zaskakuje mnie od początku, gdyż odebrałam go pozytywnie. Losy Krzysztofa są lekko i barwnie opisane przez autora przez co czytelnik zacznie spostrzegać go na swój sposób, poznać historię jego życia.

Wersja książki
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Krzysztof to zgorzkniały i zamknięty w sobie mężczyzna po pięćdziesiątce. Najlepiej czuje się w towarzystwie dobrej whisky, która jako jedyna o nic go nie pyta. Jego, wydawałoby się, uporządkowany świat burzy jedna informacja. W rezultacie Krzysztof musi opuścić swoje schronienie, aby podjąć jeszcze raz walkę z demonami przeszłości i samym sobą. Wyrusza w podróż, podczas której tłamszone przez lata emocje i przeżycia zaczynają wygrywać. Rozpoczyna bolesne wspomnienia o swojej młodości, która przypadła na okres powstania Solidarności i stanu wojennego.

Pragnę, Kocham, Nienawidzę to niezwykle duszna powieść o miłości, przyjaźni, ideałach, marzeniach i poszukiwaniu samego siebie. Krzysztof bezlitośnie rozlicza się z dokonanymi przez siebie i swoich przyjaciół wyborami. Uświadamia sobie, że miłość może być destrukcyjna, przyjaźń można zabić jedną decyzją, ideały są utopią, o której szybko się zapomina w starciu z brutalną rzeczywistością, a marzenia – dla słabych. Główny bohater, sięgając do zakamarków pamięci, przechodzi swoiste katharsis. Pokonuje nienawiść i żal. Jednak z przerażeniem odkrywa, że mimo to nie udaje mu się odzyskać

1 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8095-117-4

Paszowski K. Przemysław

Paszowski K. PrzemysławDziennikarz telewizyjny i radiowy. Od kilku lat pracuje przy obsłudze najważniejszych wydarzeń krajowych i zagranicznych. W 2015 roku relacjonował przebieg kampanii prezydenckiej i parlamentarnej, będąc najmłodszym reporterem akredytowanym na wieczorach wyborczych. Mimo to specjalizuje się w tematyce sportowej. Od wielu lat komentuje najważniejsze wydarzenia sportowe. Jego głos można było usłyszeć między innymi podczas relacji z takich dyscyplin, jak narciarstwo klasyczne czy kolarstwo. Zajmuje się także tematyką kulturalną. Obsługiwał liczne festiwale muzyczne i filmowe. W latach 2013–2015 był redaktorem naczelnym portalu Juventum.pl. Za jego kadencji serwis stał się największym miejscem wymiany opinii młodych ludzi w kraju. Autor licznych wywiadów z postaciami z pierwszych stron gazet. W 2015 roku ukazał się Tryptyk warszawski, stanowiący zapis jego intymnych i osobistych rozmów z powstańcami warszawskimi.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Paszowski K. Przemysław

ISBN druk

978-83-8095-117-4

ISBN e-book

978-83-8095-178-5

Objętość

338 stron

Wydanie

I, 2016

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Od autora            

Prolog            

Rozdział I        

Rozdział II        

Rozdział III        

Rozdział IV        

Rozdział V        

Rozdział VI     

Rozdział VII    

Rozdział VIII     

Rozdział IX     

Rozdział X     

Rozdział XI     

Rozdział XII     

Rozdział XIII     

Rozdział XIV     

Rozdział XV     

Rozdział XVI     

Rozdział XVII     

Rozdział XVIII     

Pragnę Kocham Nienawidzę to tytuł o podwójnym znaczeniu. Jest zarówno nazwą kapeli rockowej, którą bohater tworzył z kolegami w czasach młodości, jak i odbiciem jego emocji. Akcja książki opiera się historii pewnej podróży. Ta realna, wyprawa samochodem z córką, jest jednak tylko pretekstem do znacznie ważniejszej - w głąb siebie, w przeszłość. Przeszłość w sumie bardzo mroczną. Młodzi ludzie byli pełni nadziei i ideałów, a jednak wszystko powoli się rozpadało. Częściowo miały na to wpływ czynniki zewnętrzne - wielka polityka, w szczególności stan wojenny. Jeszcze ważniejsze były jednak decyzje bohaterów. Zdrady, tkwienie w złych związkach, wzajemne niezrozumienie, szukanie ucieczki w alkoholu czy narkotykach. Ciemność jest bardzo gęsta. Tutaj każdy przegrywa w jakiś sposób, nie ma historii z happy endem. Idealnie ukazuje ten świat przewijający się w tekście utwór Perfectu „Autobiografia". Jest więc kapela złożona z niespokojnych duchów, której marzeniem jest podbicie świata. Jest i jej klęska, w której niebagatelną rolę gra miłość. I - jak w piosence - tło polityczne ma na życie bohaterów niebagatelny wpływ.

Rozpada się nie tylko grupa początkowo oddanych sobie przyjaciół z kapeli. Rozpadają się też oni sami. Wikłają się w nieszczęśliwe miłości. Piją sporo alkoholu. Jedna z bohaterek ucieka w narkotyki. Ktoś inny daje się skusić bogactwu. Świat jest praktycznie pozbawiony nadziei. Czyta się książkę Przemysława K. Paszowskiego z głębokim smutkiem - szczególnie, że potrafimy zrozumieć błędne decyzje młodych ludzi. Nawet „czarne charaktery" w pewnym stopniu budzą współczucie.

Warto więc wybrać się w podróż po rockowym świecie. Podróż w niespokojnym, szybkim rytmie. Niestety, w tonacji bardzo molowej. Smutna to piosenka, a jednak daje do myślenia. Kto wie - może ktoś dzięki lekturze zastanowi się nad swoimi wyborami i jego „bajka" zakończy się happy endem?

źródło: http://www.granice.pl/recenzja,pragne-kocham-nienawidze,18003


Głównym bohaterem książki pt. „Pragnę,kocham, nienawidzę” autorstwa Przemysława K. Paszowskiego jest Krzysztof. Jego osobowość zaskakuje mnie od początku, gdyż odebrałam go pozytywnie. Losy Krzysztofa są lekko i barwnie opisane przez autora przez co czytelnik zacznie spostrzegać go na swój sposób, poznać historię jego życia.

Krzysztof jak każdy z nas kocha, pragnie, nienawidzi, ale ma powody do tego. Posiada w sobie wiele cech pozytywnych, ale i negatywizm się pojawia ze względu na monotoniczność życia w związku.

Książkę czyta się szybko ze względu na to, że występują w idealny sposób dobrany dialogi tekstowe do występujących pozostałych bohaterów.

Czytając tą książkę stwierdziłam, że mogę się z Krzysztofem zaprzyjaźnić, a nawet porozmawiać, gdyby było możliwe.

Krzysztof lubi pić swoją whisky, ale z jednej strony rozumiem go, ponieważ sama nie wiem jakbym postąpiła, gdyby moje życie potoczyło się podobnie jak u niego.

Zadałam sobie pytanie w trakcie czytania książki:

Czy Krzysztof mógł w inny sposób przeprowadzić rozmowę oraz czy nie przesadził z pragnieniem miłości.

Odpowiedź znalazłam na to pytanie odnalazłam w momencie kiedy poznałam jego życie podczas rozmów z córką. Odpowiedź okazała się prosta, ale była dla niego niełatwym egzaminem z życia.

Oficyna Wydawnicza „Impuls” zaprezentowała pisarza młodego pokolenia, dziennikarza, który potrafił skonstruować bohatera, będącego stać się na skraju swego życia przy tym ukazując uczucia męskie.

Obecnie rzadko spotyka się, aby tak interesująco został świat trudnej powieści, którego akcja zaczyna się w latach 70, a kończy się na współczesności ze zeskakującym zaskoczeniem w tle.

Książka zawiera twardą oprawę,czytelny zrozumiały tekst, 338 stron , wydana przez Oficynę Wydawniczą „ Impuls”.

Polecam przeczytanie tej książki, która daje czytelnikowi pewne wskazówki i przemyślenia refleksyjne pytanie:

„Wybaczysz chwile, kiedy zachowywałam się nie tak powinnam, gdy mnie potrzebowałeś”?. Odpowiedź udzielona zostanie w następujący sposób: „ Może kiedyś, ale nie teraz”.

Jednym słowem Pragnę, Kocham, Nienawidzę.

źródło: Anna Sz.

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło