Neurorehabilitacja XXI wieku

Neurorehabilitacja XXI wieku

Podtytuł: Techniki teleinformatyczne
ISBN: 978-83-7587-333-7
19,05 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 20,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Celem niniejszej książki jest zapoznanie personelu medycznego, rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych z możliwościami wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Zagadnienia w niej poruszone znajdują się w centrum zainteresowania lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, inżynierów biomedycznych i innych zawodów związanych z udzielaniem pomocy osobom niepełnosprawnym.

Wersja książki
Ilość

Książka dostępna w wersji elektronicznej e-book

Celem niniejszej książki jest zapoznanie personelu medycznego, rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych z możliwościami wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Zagadnienia w niej poruszone znajdują się w centrum zainteresowania lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, inżynierów biomedycznych i innych zawodów związanych z udzielaniem pomocy osobom niepełnosprawnym.

Postęp techniczny powoduje ciągłe zwiększanie się liczby dostępnych rozwiązań. Poszukując zastosowań dla coraz bardziej wyrafinowanych technologii, naukowcy, konstruktorzy i przedsiębiorcy odkrywają nowe metody. Nie jest zatem niczym niezwykłym to, że rozwiązania z obszaru bardzo dynamicznie rozwijającej się informatyki dotarły również do osób niepełnosprawnych i ciężko chorych. Pomysły te, często skuteczne, są jednak ciągle mało znane. Celowe jest zatem przybliżenie ich terapeutom, pacjentom, rodzinom i opiekunom, by w przyszłości mogli i chcieli z nich korzystać.

Niniejsza książka zawiera treść opartą na literaturze z uwzględnieniem najnowszej wiedzy. Jednak medycyna oraz nauka rozwijają się w takim tempie, że należy ją ciągle uzupełniać oraz uaktualniać, a przedstawione w tej pozycji informacje porównywać z najnowszymi doniesieniami naukowymi oraz konsultować z lekarzem prowadzącym w zespole wielodyscyplinarnym, z uwzględnieniem zasad Medycyny Opartej na Faktach (ang. Evidence Based Medicine – EBM).

Zapraszamy do wywidu autorskiego >>> Sen o bardzo odległej przyszłości <<<

Techniki teleinformatyczne
196 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-333-7

Mikołajewska Emilia

Mikołajewska EmiliaDr Emilia Mikołajewska – specjalista fizjoterapii; starszy asystent na Oddziale Paraplegii Pourazowej Kliniki Rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy; autorka pięciu książek oraz 100 artykułów z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii, jak również wzoru użytkowego w obszarze wózków dla niepełnosprawnych.

Więcej informacji na stronie: http://e.mikolajewska.prv.pl.Mikołajewski Dariusz

Mgr inż. Dariusz Mikołajewski – wykładowca Katedry Informatyki Stosowanej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; autor kilkudziesięciu artykułów z dziedziny informatyki, telekomunikacji, biocybernetyki i inżynierii biomedycznej.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Mikołajewska Emilia, Mikołajewski Dariusz

ISBN druk

978-83-7587-333-7

ISBN e-book

978-83-7587-333-7

Objętość

106 stron

Wydanie

I, 2011

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Wstęp

Społeczeństwo informacyjne a niepełnosprawni

Komputer dla niepełnosprawnych, czyli nauka i praca

Wprowadzenie

Adaptacja komputera na potrzeby osób niepełnosprawnych

Zdalne nauczanie

Adaptacja stron WWW na potrzeby osób niepełnosprawnych .

Dostęp do usług za pośrednictwem telefonu komórkowego

Podsumowanie

Inteligentny dom

Wyposażenie inteligentnego domu

Inteligentne ubrania

Ambient Intelligence

Telemedycyna

Telerehabilitacja

Perspektywy

Inteligentne urządzenia transportowe

Neuroprotezy

Nanomedycyna

To też może się przydać

Aneks Wybrane strony internetowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych lub poświęcone tej tematyce

fragment

Recenzowana pozycja […] powinna znaleźć szeroki krąg odbiorców, nie tylko pacjentów niepełnosprawnych i ich rodzin, ale także lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, fizjoterapeutów, neurologów, pielęgniarek, inżynierów biomedycznych, studentów medycyny, fizjoterapii i pielęgniarstwa oraz wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy sprawują opiekę nad pacjentem niepełnosprawnym. Napisana jest językiem prostym i przystępnym. Zawiera niezbędną ilość treści merytorycznych pozwalających na zdobycie odpowiedniej wiedzy do właściwego sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną.

Z recenzji prof. dr hab. med. Elżbiety Krajewskiej-Kułak


Książka […] jest ciekawa, wartościowa i potrzebna, bo dotyczy zagadnień bardzo istotnych: wykorzystania nowoczesnych technologii teleinformatycznych, elektronicznych, mechanicznych, z zakresu biochemii, materiałoznawstwa itp., na użytek rehabilitacji, przede wszystkim neurorehabilitacji, rozwoju usług telemedycznych, opieki nad osobami starszymi, chorymi oraz z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. Waga tego problemu we współczesnym, starzejącym się i – w coraz większym stopniu – niepełnosprawnym społeczeństwie, a także nadzieje wiązane z rozwojem telemedycyny i telerehabilitacji, neuroprotez i nanomedycyny karzą przyklasnąć opiniowanemu przedsięwzięciu.

Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. inż. Artura Przelaskowskiego

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło