Opieka - wychowanie - kształcenie

Opieka - wychowanie - kształcenie

Podtytuł: Moduły edukacyjne
ISBN: 978-83-7587-313-9
29,80 zł
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny

Prezentowana publikacja zawiera próby i wyniki badań, porządkowania rzeczywistości, poszukiwania rozumnych sposobów, ustawiania dobrych drogowskazów, przenikliwego wytyczania celów. Wszystko po to, by z tą prędkością , jaka możliwa jest w toczącym się życiu społecznym, zbliżać się do ideału kształtowania człowieka na jego i ogólny pożytek

Wersja książki
Ilość

Prezentowana publikacja zawiera próby i wyniki badań, porządkowania rzeczywistości, poszukiwania rozumnych sposobów, ustawiania dobrych drogowskazów, przenikliwego wytyczania celów. Wszystko po to, by z tą prędkością , jaka możliwa jest w toczącym się życiu społecznym, zbliżać się do ideału kształtowania człowieka na jego i ogólny pożytek.

Celem książki jest zatem kontynuowanie dyskusji oraz wskazanie obszarów, w których jest jeszcze wiele do zrobienia. Celem jest również zwrócenie uwagi na fakt, że prawidłowo realizowana opieka, wychowanie i kształcenie stwarzają szansę prawidłowego rozwoju dziecka i poprawnego funkcjonowania w dalszym życiu.

Nauki pedagogiczne to właśnie cierpliwe, roztropne, czasem błyskotliwe, a kiedy indziej nudnie przenikliwe, czujne, dalekowzroczne próby w tym zakresie.

Publikacja kierowana jest do wszystkich Czytelników, przede wszystkim zaś pracowników oświaty i wychowania, chociaż także rodziców i wszystkich, którzy myślą z udręką i strapieniem o pokoleniu poruczonym im do kształtowania i wyposażania w wiedzę niezbędną do działania i pięknego życia.

Tom ten zawiera nie dające się przecenić dokonania wybitnych autorów, profesora Kazimierza Denka i profesora Wojciecha Kojsa, a także badaczy wkraczających w rozległe dziedziny edukacji.

Moduły edukacyjne
100 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-313-9

Wstęp

Kazimierz Denek

W stronę pedagogiki czasu

Wojciech Koji

Wolność i odpowiedzialność w pracy socjalnej i opiekuńczej

Wanda Woronowicz

Uwagi o dydaktyce refleksyjnej

Danuta Apanel

Dziecko z ADHD z perspektywy szkolnej

Iwona Gumowska

Typy oporu wobec szkoły jako instytucji a skłonność do podzielania uproszczonych opinii o nauczycielu

Ewa Murawska

Być nauczycielem to znaczy mierzyć się z (nie)wykonalnymi zadaniami zawodowymi

Zdzisław Piwoński

Funkcjonowanie ucznia w relacjach z nauczycielami - przyczynek do szkolnego programu profilaktycznego

Dorota Kiełb-Grabarczyk

Wpływ środowiska rodzinnego na zachowania agresywne nieletnich

Agnieszka Matuszewska

Rodziny zastępcze w polskim systemie opieki nad dzieckiem i rodziną

Wiesław Lesner

Sekty zagrożeniem w wychowaniu młodzieży

Wstęp

O tych próbach

Badanie rzeczywistości, ustawianie dobrych drogowskazów, przenikliwe wy­tyczanie celów. Wszystko po to, by z prędkością, jaka jest możliwa w zmienia­jącej się wciąż rzeczywistości społecznej, zbliżać się do ideału kształtowania człowieka.

W moim przekonaniu nauki pedagogiczne to właśnie cierpliwe, roztropne, przenikliwe, żmudne, dalekowzroczne próby osiągnięcia tego ideału. 

Z przekonaniem, że autorzy uczestniczą w słusznym, pożytecznym działa­niu na rzecz przyszłości polskiej edukacji, oddajemy Czytelnikom - nie tylko pracownikom oświaty i wychowania, lecz także rodzicom i wszystkim, którzy myślą z przejęciem o pokoleniu powierzonym nam do wychowania i wyposa­żania w wiedzę niezbędną do działania i pięknego życia - ten tom różnorod­nych, twórczych prac naukowych. 

Książka przedstawia niedające się przecenić dokonania wybitnych polskich pedagogów, profesorów Kazimierza Denka i Wojciecha Kojsa, a także badaczy wkraczających w rozległe dziedziny edukacji. Wyniki ich żmudnych badań i niezmiernie wartościowych przemyśleń niech świadczą.

Wanda Woronowicz

Zobacz także

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło